Hisse Senetleri ve Hisse Yorumları

7 Aralık 2008 Pazar

Garanti YO - GRNYO

GRNYO son kapanışını önceki günle aynı düzeyden 0.3 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % -87 altında oluştu.

Son bir yıldır kuvvetli ayı piyasası etkisi altında olan hisse senedinin uzun vadeli düşüş trendi içinde 0.27 seviyesinde gelen alımlarla kısa vadeli düzeltme niteliğinde bir çıkış trendi yakaladığı görülüyor. Son kapanışını 300, 90 ve 30 günlük hareketli ortalamalarının altında yaparken 10 günlük hareketli ortalamasının üstüne yükseldi.

İşlem hacminde düne oranla gözlenen düşüş belirtileri kısa vadeli çıkış trendinin gücünün zayıflamaya başladığının gösteriyor. İlk direnç noktası 0.30 seviyesinde. Fiyattaki artışa rağmen işlem hacminin gerilemesi nedeniyle ilk direnç noktasında kar realizasyonu düşünülmeli. Hisse senedinin ilk destek noktası 0.30 İkinci direnç noktası 0.34 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 0.26 seviyesinde.

Hissede Bollinger Band normalden yüzde 55.34 daha dar bir pozisyona girerken son kapanış bu bandın alt çizgisinin yüzde 48.72 üstünde gerçekleşti.

Stochastic göstergesi son olarak 3.00 gün önce Sat sinyali vermişti.

Etiketler: , , , , ,

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]<< Ana Sayfa